Geen items gevonden.

Hoe Wild duurzame deodorant ontwierp en lanceerde om een industrie te herdefiniëren

Datum
28 april 2022
Categorie
Voorraad
Geschreven door
Freddy Ward

We gebruiken allemaal herbruikbare waterflessen, herbruikbare koffiebekers, herbruikbare tassen - herbruikbare producten in bijna elk aspect van ons leven. Maar als het op de badkamer aankomt, gooien we nog steeds zo'n beetje alles in de prullenbak als we ermee klaar zijn. Hoe komt dat?

Wild wilde daar verandering in brengen en plastic voor eenmalig gebruik uit je persoonlijke verzorgingsroutine verwijderen. Hier is het verhaal van hoe we duurzaamheid naar de badkamer brachten met onze volledig natuurlijke, navulbare deodorants.

We zijn begonnen met een duidelijke missie: breng duurzaamheid naar de badkamer

De badkamer is een notoir moeilijke plek voor duurzaamheid, maar we ontdekten dat er een duidelijke markt is om meer duurzaamheid in cosmetica en zelfverzorgingsproducten te introduceren. Dit werd al snel onze missie: plastic voor eenmalig gebruik en onnodige ingrediënten uit je dagelijkse persoonlijke verzorgingsroutine verwijderen. We wilden eenvoudige, natuurlijke formules ontwikkelen die voor klanten gemakkelijk te begrijpen zijn, en we wilden handige, mooie, duurzame producten ontwerpen om ze in te bewaren.

Plastics voor eenmalig gebruik overheersen in de badkamer omdat ze zo'n voor de hand liggende oplossing zijn voor dat milieu. Je gebruikt een product 's morgens als onderdeel van je dagelijkse routine en gooit het dan weg. Of, zodra het leeg is, zoals een deodorantverpakking, gooi je het in de vuilnisbak. Er wordt heel weinig gerecycled in de badkamer, en daarom was het voor ons zo'n spannende kans - maar ook een grote uitdaging.

Dus, waarom beginnen met deodorant? We wilden een product vinden waar vraag naar was, maar nog geen duurzame oplossing. Natuurlijke deodorants zijn de laatste vier of vijf jaar een enorme groeisector geweest op de Amerikaanse markt. Ook in Europa was er een duidelijke vraag naar en behoefte aan deze producten.

Voordat ik Wild oprichtte, werkte ik voor HelloFresh en ik merkte dat in persoonlijke verzorgingsproducten dezelfde trends zich voordoen als in voedsel. Mensen beginnen zich meer bewust te worden van de ingrediënten in producten en de impact die ze hebben, of het nu gaat om wat ze in of op hun lichaam stoppen. Dus richtten we ons op deodorant als ons eerste product, en we zijn twee jaar bezig geweest om zo goed mogelijk te zijn op dat gebied om vertrouwen op te bouwen bij ons publiek.

We lanceerden onze MVP - en leerden dat het niet goed genoeg was

Toen we eenmaal hadden besloten dat deodorant ons eerste product zou worden, moesten we het op de markt brengen. We lanceerden een minimum levensvatbaar product in 2019 en kwamen weg met een aantal belangrijke lessen. We hadden nog wat werk te doen om een product te creëren waar klanten van hielden en dat onze missie van duurzaamheid diende.

We lanceerden onze MVP in augustus 2019 via een basis Shopify site, en we valideerden dat mensen een goede natuurlijke deodorant wilden. Wat we leerden? We hadden nog geen goede natuurlijke deodorant. De feedback die we kregen was: "Als je product echt zou werken, zou het geweldig zijn, maar je moet er wat meer tijd aan besteden."

We hadden genoeg gegevens om te bewijzen dat er een markt was en dat het de moeite waard was de volgende vijf tot tien jaar van ons leven te besteden aan de ontwikkeling ervan. We moesten gewoon beter worden in het maken van deodorants.

Toch was de MVP lancering een belangrijke stap in Wild's reis. We hadden genoeg gegevens om te bewijzen dat er een markt was en dat het de moeite waard was om de volgende vijf tot tien jaar van ons leven te besteden aan de ontwikkeling ervan. We moesten gewoon beter worden in het maken van deodorants. We wilden disruptiever zijn en de feedback van onze klanten verwerken in de volgende versie van Wild deodorant.

Wild Product Ontwerp

Wij innoveerden en verbeterden ons productontwerp

We werkten samen met productontwerpbureau Morrama om ons aanvankelijke ontwerp te vernieuwen en een concept te creëren dat onze doelgroep zou bedienen.

Morrama werkte al sinds 2019 met ons samen, maar we hebben begin 2020 pre-seed financiering gebruikt om hun concept op de markt te brengen. Er waren enkele grote uitdagingen en risico's die we namen in ons nieuwe productontwerp, en de eerste paar variaties werkten niet. Zelfs na het ontwerpen van succesvolle monsters, hadden we vier of vijf mislukte productieruns. Maar dankzij de samenwerking en innovatie van Morrama en door vallen en opstaan, wisten we dat we iets echt impactvols op de markt konden brengen.

Tijdens het hele ontwerpproces hebben we ons geconcentreerd op drie hoofdgebieden:

1. Direct reageren op feedback van klanten

Ons concept moest intuïtiever zijn om een product te worden waar klanten van houden. We moesten beter nadenken over hoe het ontwerp onze natuurlijke, duurzame deodorant volledig zou belichamen, en het moest voor klanten makkelijk te gebruiken zijn.

Alle goede producten komen voort uit feedback en inzichten van klanten. Dit was echt een waardevol uitgangspunt voor ons en het Morrama-team, en het gaf ons veel vertrouwen in wat we wilden leveren. Dat is het mooie van het opzetten van een direct-to-consumer bedrijf: je krijgt de hele tijd feedback. Je concurrentievoordeel ten opzichte van mensen die binnenkomen is meer feedback, meer klanten, en meer kennis in de markt. We hebben echt geprobeerd om daar gebruik van te maken om het ontwerp uitzonderlijk te maken.

In ons concept met Morrama hebben we ons onder meer gebogen over de grootte van de verpakking. We hebben verschillende maanden nagedacht over hoe we onze dozen, speciaal voor navullingen, door de brievenbus van een klant konden krijgen. Ons uiteindelijke ontwerp is klein genoeg om in een Britse grote briefverpakking te passen, waardoor het voor klanten gemakkelijker en goedkoper wordt om navullingen te bestellen.

Wilde verpakking

2. Ontwerp de behuizing met aluminium

Wij hebben het doosje ontworpen van aluminium om het plasticverbruik te verminderen en het plastic gevoel, dat zo gebruikelijk is bij verzorgingsproducten, te vermijden. Deze ontwerpkeuze hielp ons onze klanten een minder verspillende, maar nog steeds esthetisch aangename ervaring te bieden.

Het aluminium hielp om een gevoel van duurzaamheid te creëren, en dat is echt wat de kern is van onze deodorants. Wanneer klanten een Wild deodorant in hun handen houden, hebben ze een product in handen dat bedoeld is om lang mee te gaan en niet om in de vuilnisbak te gooien. We hebben veel inspiratie gehaald uit Chilly's waterflessen om een gelijkaardige iconische look en feel achter onze koffers te creëren.

Om de gebruikerservaring van onze MVP te verbeteren, hebben we het doosje compact ontworpen. Hij schuift ook gemakkelijk uit elkaar zodat klanten de deodorantvulling zonder problemen kunnen verwijderen en opnieuw plaatsen.

3. Maak 100% composteerbare navullingen

Als het aluminium ontwerp de sleutel was tot het verminderen van wegwerpplastic, dan waren onze navullingen cruciaal om het plastic helemaal te elimineren. We hebben onze duurzaamheidsbelofte waargemaakt terwijl we een natuurlijke deodorant innoveerden die werkte voor onze klanten. Wereldwijd zijn we de eerste hervulbare deodorant die geen enkel soort plastic gebruikt in zijn navullingen (andere hervulbare deo in de VS kwamen allemaal in plastic verpakkingen). In plaats daarvan zijn onze navullingen gemaakt van bamboepulp. Ze composteren binnen zes maanden en zijn binnen een jaar volledig biologisch afbreekbaar. De navullingen zelf bevatten een reeks natuurlijke deodoranten, met geuren als Candy Floss, Fresh Cotton & Sea Salt, en Rhubarb & Raspberry.

Wild Case

Toen we ons concept met Morrama uitwerkten en op een aantal obstakels stuitten, waren we er nooit helemaal zeker van of de risico's die we namen wel zouden lonen. Maar uiteindelijk was er een punt waarop we ongeveer 10.000 stuks verkochten tijdens een voorverkoop en ze allemaal verscheepten. Tijdens de eerste maand, was de retentiegraad ongeveer 80%. Toen realiseerde ons team zich, "Dit gaat werken. Mensen willen dit, en ze vinden het echt leuk. "

Abonneren op onze nieuwsbrief
Ontvang deskundig advies over voorraadbeheer, marketing en financiering om uw bedrijf te laten groeien. Hoe meer u weet, des te sneller u groeit.
Klaar! Bedankt voor het abonneren.
Geef een geldig e-mailadres op
Wij hechten veel waarde aan de bescherming van uw gegevens. Lees onze Privacyverklaring.

We hebben ons geconcentreerd op het veranderen van percepties om van onze productlancering een succes te maken

We dachten dat onze nieuwe deodorant vanzelf zou verkopen zodra het bekend zou worden, dus concentreerden we ons op het creëren van een geweldige eerste ervaring zodra we gelanceerd waren. We wisten ook dat we nieuwe klanten ervan moesten overtuigen dat onze volledig natuurlijke deodorants echt werken.

We ontwierpen het product om te bestaan in de hedendaagse sociale ruimte, dus dachten we goed na over de unboxing-ervaring voor klanten. In de beginfase hebben we ook proeven gedaan om bewustzijn en loyaliteit voor ons merk op te bouwen. Met klanten aan boord hebben we hun enthousiasme benut en foto's getoond van mensen die onze deodorants gebruikten via onze marketingkanalen.

Reviews en sociaal bewijs waren erg belangrijk om nieuwe klanten aan te trekken en de algemene perceptie rond natuurlijke producten te veranderen.

Reviews en sociaal bewijs waren echt belangrijk om nieuwe klanten aan te trekken en de bredere perceptie rond natuurlijke producten te veranderen. Veel mensen weten wat natuurlijke deodorant is, en ze zijn er misschien zelfs in geïnteresseerd vanuit het oogpunt van duurzaamheid. Maar ze zouden er nooit aan denken het te proberen omdat ze geloven dat volledig natuurlijke producten niet werken. Maar nu hebben we zo'n 7.500 vijfsterrenrecensies. Het laat mensen zien dat we echt iets hebben gemaakt dat werkt, en hier is het bewijs, dus waarom zou je het niet eens proberen?

Wild Trustpilot

Ons publiek geeft veel om duurzaamheid, dus we zijn die boodschap blijven uitdragen tijdens onze lancering. Mensen willen echt achter duurzame merken staan. Maar we hebben ook al vroeg risico's genomen met het product zelf om meer momentum te krijgen en tot de verbeelding van onze klanten te spreken. Zo hebben we rond Halloween een toffee appelgeur gelanceerd die binnen twee dagen was uitverkocht. Mensen waren enthousiast om naar appels te ruiken, en dat bleek een succesvolle strategie voor ons te zijn. Zo succesvol, dat we de toffee appelgeur in 2021 opnieuw hebben uitgebracht.

Wilde Halloween

We gebruikten financiering op basis van inkomsten om het momentum tijdens het hoogseizoen vast te houden

Wij groeiden snel in de aanloop naar het vierde kwartaal van vorig jaar en wilden ervoor zorgen dat wij konden profiteren van een snellere omzetgroei naarmate het hoogseizoen naderde. Daarvoor hadden we toegang tot kapitaal nodig. Dankzij de flexibele financieringsopties van Wayflyer hadden we een voorsprong op de voorraad, beleefden we een geweldig einde van het jaar en bouwden we aan het momentum voor ons merk op weg naar 2022.

Omdat het hoogseizoen een explosie van orders met zich meebrengt, moesten we te veel investeren in voorraad om vooruit te komen. We zouden maanden van tevoren voor meer voorraad moeten betalen om later te kunnen profiteren van de grotere vraag. We namen een gok, maar er was potentieel voor grotere winsten en snellere groei.

We wilden op dat moment geen verder eigen vermogen aantrekken en we hadden niet de tijd of de energie om ons bezig te houden met het verkrijgen van een banklening. Dus richtten we ons al snel op financiering op basis van inkomsten, vanwege de flexibiliteit. We hadden al een relatie opgebouwd met Wayflyer, dus toen we het kapitaal nodig hadden, verliep de overgang soepel en effectief.

De financiering van Wayflyer gaf ons zes maanden de tijd om ons volledig te richten op ons bedrijf en ons groeitraject in een concurrerende markt. We gebruikten de fondsen voor een combinatie van marketinginvesteringen en het opschalen van onze voorraadpositie. En de resultaten waren precies wat we hoopten te zien. We groeiden met 400% in 2021, en de groei versnelde echt in Q4. Met het kapitaal van Wayflyer konden we zo'n 10.000 tot 15.000 nieuwe klanten werven.

We groeiden 400% in 2021, en de groei versnelde echt in Q4. Met het kapitaal van Wayflyer konden we zo'n 10.000 tot 15.000 nieuwe klanten werven.

Wayflyer heeft ons ook op andere manieren echt gesteund. De flexibiliteit die de financiering met zich meebrengt is belangrijk, maar ze hebben ons ook geholpen met grotere zaken zoals uitdagingen in de toeleveringsketen. Ze hebben ons geïntroduceerd om relaties op te bouwen met contactpersonen en oplossingen uit te werken.

Wilde Deodorant

Gebruik als startup uw wendbaarheid om gedurfd te innoveren

Duurzaamheid was een grote aantrekkingskracht voor ons bedrijf omdat we beseften dat we de flexibiliteit hadden om risico's te nemen en het beter te doen dan ondernemingen of oude merken. Als iemand als Dove bijvoorbeeld een nieuwe verpakking op de markt wil brengen, denk dan eens aan de hiërarchie, het aantal belanghebbenden en de noodzaak om dat tot een succes te maken. Ze zouden jaren van marktonderzoek, testen en consumentenonderzoek moeten doen.

Ze moeten hun toeleveringsketen opzetten en vanaf de eerste dag het gewenste margeprofiel bereiken. Aan de andere kant kan een startup zeggen, "Hé, ik heb dit idee. Ik ga het in elkaar zetten." Investeerders kennen het risico op mislukking, maar ze weten ook dat er een potentieel is om iets opwindends te doen en te innoveren op dat gebied.

Bij Wild hebben we onze positie als startup gebruikt om risico's te nemen en de meest innovatieve technologieën te gebruiken om een echt revolutionair product te creëren. We hadden misschien niet het geld dat anderen hadden, maar we hadden ook geen verplichtingen, geen banden, en geen reden om de gebaande paden te volgen. Andere oprichters kunnen dezelfde aanpak in hun voordeel gebruiken. Wees slim met hoe je investeert, en denk op een beweeglijkere manier om je te onderscheiden van wat al eerder is gedaan.

Geen items gevonden.
Geschreven door
Freddy Ward
Freddy Ward is mede-oprichter en CEO @ WeAreWild.com

Aanbevolen berichten

Financiering
Voorraad
Marketing
Eigen vermogen weggeven om inventaris en marketing te financieren is inefficiënt. Dit is waarom
Mark Corballis
Mark Corballis
1 maart 2022
5 minuten leestijd
Voorraad
Hoe Go For Zero zijn eigen merk lanceerde met duurzaamheid op de voorgrond
Ellie Degraeve
Ellie Degraeve
22 april 2022
5 Min Lezen
Voorraad
De reis van Pleasant State naar duurzaamheid - en hoe andere oprichters van e-commerce kunnen volgen
Ami Bateman
Ami Bateman
21 april 2022
7 minuten leestijd

Wilt u uw e-commercebedrijf laten groeien?

Vraag vandaag nog financiering aan of boek een gesprek met ons team om meer te weten te komen over hoe we u kunnen helpen groeien.